Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

#MotyleDlaHospicjum

motyle dla hospicjum

Perspektywy

srebrna tarcza 2020

1% dla UKS Serviam

uks

5 września miała miejsce dziewiąta już odsłona akcji NARODOWE CZYTANIE, podczas której czytano „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Uczniowie naszego Liceum również wpisali się w tę inicjatywę. 7 września na lekcjach języka polskiego czytali fragmenty dramatu. Czytanie poprzedzone zostało krótkim wykładem na temat problematyki utworu, Szekspirowskich inspiracji, recepcji dzieła w czasach autora oraz jego pierwszej teatralnej realizacji.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w naszym liceum

Pan Jezus przez ponad półtora roku ukazywał francuskiej siostrze zakonnej, Małgorzacie Marii Alacoque swoje Najświętszej Serce płonące miłością do ludzi i zranione ich grzechami. Zachęcał też siostrę Małgorzatę do jak najczęstszego przystępowania do Komunii Świętej. Dziś wiemy jak wielkim darem jest dla nas możliwość spowiedzi i przyjęcie Jezusa podczas Eucharystii w pierwszy piątek miesiąca. 

Czytaj więcej: Pierwszy piątek miesiąca

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Urszulańskich zainaugurowało spotkanie licealistów w hali sportowej o g.8.15. Następnie rok szkolny rozpoczęły klasy 1-3 Szkoły Podstawowej oraz klasy 4-8. W części oficjalnej, po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała s. Jadwiga Łaciak – dyrektor szkoły, przełożona wspólnoty- s. Halina Bobkowska, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego oraz obecna na inauguracji roku szkolnego w liceum p. premier Jadwiga Emilewicz.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Ten rok szkolny był inny od wszystkich. ...zdalne nauczanie, przesunięte terminy egzaminów maturalnych oraz ósmoklasisty. Zakończenie roku również wyglądało inaczej. Uczniowie klas I-III spotkali się ze swoimi wychowawczyniami w wyznaczonych godzinach na Meet (czwartek, 25 czerwca). Starsi, również online, pożegnali się wspólnie w piątek. Wyjątek stanowili ósmoklasiści.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

(Kliknij "play" w prawym, górnym rogu, aby obejrzeć film. Zostaniesz przeniesiony na nasz profil na portalu Facebook. 
Do obejrzenia filmu nie jest wymagane logowanie do serwisu)

 zyczenia dla maturzystow video

Biblioteka ZSU

logo bibliotekaa

Gazetka szkolna

gazetka szkolna

Akcje i współpraca

 logotyp UAM

  

logotyp MKiDN

   

grafika o czytaniu

 

motyle

 

grosik

 

Edukacja przez szachy w szkole logo

  

logo amicus

 

logo pol niem

 

logo culturiada

 

logo warty

Copyright © 2020 Rights Reserved.